Duben 2014

20. Kapitola - Memento Mori

30. dubna 2014 v 6:30 | Tahmed |  TMI City of Purgatory
Pach podivné směsi olejů a vonných tyčinek. Skřípění železa o dřevěnou podlahu a tupé nárazy do zdi. Těžký dech, který se mísil s mělkým dechem zoufalství, který byl prosycen sípavým a bezbranným vzdechem, v němž čišela beznaděj. Jen to Jace dokázal svým otupělým tělem zaregistrovat. Jeho víčka byla slepená podivnou tekutinou, která mu je slepovala k sobě. Když se je pokoušel otevřít, jemně mu vrstva čehosi zatahala za jeho řasy, ale konečně alespoň jedno oko otevřel. Druhé bylo horší. Když se jej pokusil otevřít, jemně mu v něm škublo a zacukalo. Když jej konečně ztěžka otevřel, neotevřel jej úplně. Bylo nateklé, takže mu naběhlá tvář bránila v přímém otevření. Z očních kanálků mu tekly slzy, které se samovolně uvolnily poté, co otevřel ztěžka a pracně svá víčka.Jessamine Lovelace

29. dubna 2014 v 14:54 | Tahmed |  Jessamine Lovelace
Jessamine Lovelace byla členka londýnského institutu až do roku 1878. Jessamine nakonec jej zradila krátce před svou smrtí, a poté se kála a vrátila se jako duch střežící institut.

Jessamine vyrůstala se svými rodiči lovci stínů, v ulici Curzon Street v Londýně. Pohrdala nebezpečným životem, jakým lovci stínů žijí. Když její rodiče zemřeli při požáru, bylo jí čtrnáct, proto byla poslána do Londýnského institutu do své plnoletosti.

Tam žila s Charlotte a henrym Branwellovými, vedoucími institutu, se služebnictvem a dlašími členy skupiny lovců stínů s Willem Herondalem a Jemem Carstairsem. V době svého pobytu, dělala život ostatních mimořádně obtížný. Neustále se hádala s Willem, zůstala lhostejná k Jemovi i přes jeho situaci, a byla také povýšenecká vůči Sophii, ze které si dělala osobní služku.

Hřbitovní královna

28. dubna 2014 v 13:57 | Tahmed |  věci co se jinam nevešly
Je trošku mrtvo o novinkách,
a tak jsem připravila tento článeček,
o velmi povedené sáze,
které se přezdívá hřbitovní královna.
Je to duchařská detektivní sága, která umí upoutat.
Dávám, to sem proto, že je to lehoulince podobná tématika
Autorkou ságy je Amanda Stevens
Zatím jsou napsány 3 knihy a autorka na tento rok plánuje knihu 4

Amelia Grayová od dětství vídá duchy.
Aby se před nimi chránila, dodržuje určitá pravidla. Jedno z nich nyní bere za své - detektiv John Devlin, jemuž Amelie pomáhá při vyšetřování série krutých vražd, ji abnormálně přitahuje, ačkoliv ho doprovázejí dva duchové. Mrtvola na hřbitově, který má Amelia restaurovat, je jen prvním článkem v řetězci matoucích stop. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k pravdě, ale také k zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama.
Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob.Sophia "Sophie" Collins

28. dubna 2014 v 7:45 | Tahmed |  Sophie Collins
Sophia "Sophie" Collins je manželka Gideona Lightwooda, s kterým měla tři děti. Byla bývalá služebná a dámská služka v londýnském institutu. Byla civilka, která měla Zrak, takže měla schopnost vidět svět stínů. Po letech kdy sloužila, Sophie se napila z poháru smrti a stala se lovcem stínů.
Před vstupem do institutu, pracovala v domě v St Johns Wood. Byla velmi krásná, což byl důvod, proč byla vybrána pro tuto práci, ale to se ukázalo se, že to je pro ní velká nevýhoda. Syn jejího zaměstnavatele ji chtěl svést. Opakovaně ho odmítla. Ve vzteku vzal nůž a pořezal jí tvář, řekl, že když ji nemůže mít on, ujistí se, že ji nebude mít nikdo. Rodina pak ji vyhodila na ulici, protože syn zaměstnavatele tvrdil, že se ho pokusila svést.


19. Kapitola - Síla moci vzpomínek

27. dubna 2014 v 6:29 | Tahmed |  TMI City of Purgatory
Ráno to bylo překrásné probuzení. Clary se po opravdu dlouhé době probudila víc než šťastná. Probuzení v náruči toho, koho miluje, to pro ni bylo víc než by si mohla přát. Jen lehce vzhlédla svým zrakem o kousek výš a setkala se s pohledem Jace. Hleděl na ní a usmíval se. "Dobré ráno krásko, ten účes ti vážně sluší." Pověděl vesele. V Clary hrklo. Jistě si dělal legraci a ona vypadala víc než příšerně. Dokázala si představit, že má na hlavě dokonalé vrabčí hnízdo. Chtěl vstát a upravit si své vlasy, ale on si ji k sobě přitáhl blíž. "Kam mi utíkáš, to se nemohu kochat tím božským výhledem na tvou krásnou hřívu?" poznamenal a vzal si její ruku k sobě a políbil jí každý prst na ruce a pak si s ní pohrával na své hrudi.
"Nejsi náhodou jen sen či iluze? Fantazii na to mám barvitou dost." Hlesla Clary a jace se dál zubil.

Video týdne 11

27. dubna 2014 v 1:45 | Tahmed |  Videa týdne

Benedikt Lightwood

26. dubna 2014 v 15:19 | Tahmed |  Benedict Lightwood
Benedikt Lightwood byl kdysi uznávaný lovec stínů, hlavně některými členy Enklávy. Bohatý a mocný muž jako je Benedict se prostě musel znepřátelit se ženou jakou je Charlotte Branwell, a to zejména protože schazoval její schopnosti kvůli tomu, že je žena, která vede Londýnský institut. Protože má svůj podivný zájem a vztah s démony, tak bude mít Benedict brzy problém s ohledem na ot, že se nakazil démonskými neštovicemi a tím udělal ostudu svému jménu.

Benedikt Lightwood se narodil do bohaté rodiny Lightwoodových. Benedikt měl vždy nezdravou přitažlivost k démonským ženám, a došlo to tak daleko, že měl s nimi sex, včetně Lilith, a tak se nakazil démonskými neštovicemi.

Než se nakazil, setkal se a vzal si Barbaru Pangborn s níž měl tři děti Gideona, Gabriela a Tatianu.

Extra - TMI - Jacův dopis

26. dubna 2014 v 11:03 | Tahmed |  Nástroje smrti - město ze skla
Takže vážení, našla jsem spoustu bonusového materiálu ke knihám, který vám sem budu postupně doplňovat. Bude to překlad ala Google, takže se za nesrovnalosti předem omlouvám, hold angličtina není můj jazyk, ale abychom měli přibližnou představu tak se o to s Googlem pokusím
Dnes tu budeme mít poprvé na ochutnávku jeden díl ze 3 knihy a sice část zvanou dopis.
Všichni si jistě vzpomínáte na jednu z nejromantičtějších částí knihy 3 alias Jace a Clary v ložnici, pokud si vzpomínáte, Jace napsal Clary dopis, a celé jeho znění v knize nebylo, nyní si ho můžeme přečíst
Bud v originále, což vám radím :D - nebo s google překladem a mou úpravou :D

Gideon Lightwood

25. dubna 2014 v 15:47 | Tahmed |  Gideon Lightwood
Gideon Lightwood je nejstarší dítě Benedicta Lightwooda a Barbary Pangborn. Později pokračoval a vzal si civilku Sophie Collins, která se napila z poháru smrti a stala se z ní lovkyně stínů.

Gideon Arthur Lightwood se narodil jako nejstarší ze tří dětí, dalšími jsou Gabriel a Tatiana Lightwoodovi. Jejich matka zemřela, když mu bylo pět let, a příběh o její smrti, jim řekl jejich otec, ale jemu nikdy nedával smysl. Váchova jejich otcem, Gideon a jeho sourozence změnila tak, že vyrostli a věřili, že všichni lovci stínů byli jako Benedict, který se choval tak jak se mmu zlíbilo. Gideon, ale zřejmě nikdy nebyl šťastný, v Londýně považoval jejich domov za mizerné hlavně od doby, kdy zemřela jeho matka.