Květen 2014

Pyxis

31. května 2014 v 8:29 | Tahmed |  Lovci stínů
Pyxis je specializovaná krabice k zajmutí démonů.

Popis

Pyxis je vysoká krabice ze zlatého dřeva. Používá se k uložení a uvěznění démonů, který je ve formě jakési energie, na rozdíl od člověka.
Jedna krabice Pyxis byla i v Londýnském Institutu v roce 1878. Měla na sobě znak Uroboros na přední části, symbolizující různé věci - svět uvnitř hada, nekonečno, atd.

Historie

V roce 1849, když bylo Edmundovi Herondalovi 14 let, zajal démona Marbase a uvěznil jeho ducha v Pyxis .
Kolem roku 1873, pár let poté, co byl Edmund v exilu, otevřel jeho syn Will Pyxis a nevědomky uvolnil Marbase, který později zabil jeho sestru Ellu.
O více než pět let později, Axel Mortmain a Nate Gray ukradli Pyxis z londýnského institutu, se záměrem využít démonskou energii, aby oživili jeho Automaty. Jen lovci stínů mohou otevřít Pyxis, Mortmainovi se podařilo ho otevřít a uvolnět tak Démony Armarose a připoutal ho k tělu automatu.

etymologie

V řečtině , Pyxis znamená " kompas " .

Alicante

30. května 2014 v 8:30 | Tahmed |  Lovci stínů
Alicante je hlavní město Nephilim. Je to hlavní a jediné město v Idris. Je také známé jako Skleněné město nebo Město ze skla. Nachází se zde Rada a několik rodinných sídel lovců stínů.

Údaje

Město se nachází v mělkém údolí a dělí ho řeky. Postaveno je převážně ze zlata - a medově zbarveného kamene, s červenými střechami. Alicante je vybudováno na strmém kopci, a jeho domy jsou na jedné straně jinak než na druhé. Od řeky, je dělí kanály, z nichž největší je Princewater kanál. Na rozdíl od svých neobvyklých démonických věží, je Alicante město kanálů, studny jsou tedy povrchové, aby se zabránilo průřezu ADAMANTOVÉ žíly pod městem.
Jediný portál, který se otevírá přímo do Alicante je v Gard a permanentně střežen; ostatní mohou být otevřeny pouze v předměstí města. Portály otevřené zvenčí, při průchodu do Idris se obvykle otevřou nad jezerem Lyn. Od jezera se do Alicante dá dostat tak, že se projde Brocéliandskou Plání a Broceliandským hvozdem (lesem).
Podle tradice, je podsvěťanům povoleno vejít do města pouze skrz severní bránu.

Idris

29. května 2014 v 8:36 | Tahmed |  Lovci stínů
Idris je domovská země lovců stínů, posvátná země skrytá před civily. Hlavním městem je Alicante, také nazývané Skleněné město. Země je obklopená horami s cestami, které jsou průchozí pouze v létě.

Většina lovců stínů pochází z Idris, a někteří tam dokonce žijí a jsou vyškoleni. Hodge Starkweather, byl prokletý takže nikdy nemohl opustit institut během svého vyhnanství jako trest, a hlavně mu bylo zakázáno navštívit Idris, což je těžký trest pro většinu lovců stínů, kteří vyrůstali ve své domovské zemi.

Idris se nachází ve střední Evropě, mezi Německem a Francií. Vzhledem k ochranným značkám umístěným po celé zemi na všech jejích hranicích, je všem civilům, kteří kolem prochází skryta a jsou okamžitě přepraveni až na druhou stranu bariéry, proto o ní civilové neví.

Rozhovor Cassandry Clare se Sophie Turner

29. května 2014 v 7:58 | Tahmed |  Cassandra Clare
Nebojte je to bez spoilerů, klikněte na obrázek, odešle vás na místo, kde si rozhovor přehrajete

Inkvizitor

28. května 2014 v 7:51 | Tahmed |  Lovci stínů
Inkvizitor je vysoce postavený úředník Clavů/Spolku, ovládá orgány Clavů a Rady.
Inkvizitor zkoumá pro Clavy Nephilim, a ujišťuje se, že neporušily smlouvu. Inkvizitor obvykle slouží jako státního zástupce u zkoušek, a je mu tedy, spolu s Mlčenlivými bratry, legálně povoleno používat Meč smrti na lovce stínů a přinutí je tak mluvit pravdu. Inkvizitor také může rozhodnout, doporučit nebo požádat o trest v některých případech, ačkoli to také vyžadují schválení Rady; jako tomu bylo v případě, kdy inkvizitorka Herondale vyhnala Lightwoodovi a Hodge Starkweathera nechala proklít.
Podle Isabely, kdyby byla hierarchie velení, byl Inkvizitor blízko k vrcholu, což je vidět, když inkvizitorka Herondale poslala Jace do vězení v Tichém městě.

Známí inkvizitoři
Victor Whitelaw v The Infernal Devices
Imogen Herondale v City of Ashes
Aldertree v City of Glass
Robert Lightwood v City of Heavenly Fire


Konzul

27. května 2014 v 8:04 | Tahmed |  Lovci stínů
Konzul je nejvyšší jmenovaný úředník Spolku/Clavů. Každý Konzul je zvolen do funkce Radou. Často předchozí konzul poradí Radě, kdo má být jeho nástupce, takže jim na jejich návrh buď někoho doporučí nebo nesouhlasí s kandidátem Rady. Úřad trvá deset let, i když může být sesazen z úřadu, při hlasování o důvěře.

Konzul je něco jako předseda vlády; který ovládá malou výkonnou moc, ale spíše slouží k předsedání Rady, aby oficiálně potvrdil hlasy, a pomohl interpretovat zákon pro Clavy/Spolek. Slouží také jako poradce inkvizitora, a je určen jako poradce vedoucím institutů. Jeho jediným skutečným zdrojem přímého výkonu je jeho autorita povolat Radu, aby došlo k zasedání a rozhodlo se ve sporech mezi lovci stínů. Také, vedle inkvizitora, konzul dohlíží na zkoušky pořádané Radou. Konzul také může jmenovat lovce stínů jako vedoucího institutu, a může rozhodnout o dalším Inkvizitorovi jestliže ten předchozí zemře.

27. 5. - vyšla kniha COHF

27. května 2014 v 0:00 | Tahmed |  Nástroje smrti - město nebeského ohně
A je to tu dnes vyšla v anglicky mluvících zemích
6 a poslední kniha ze ságy TMI COHF
nyní jen počkat, až se objeví na netu
a nějaká dobrá duše nám ji přeloží do českého jazyka :-)


Malec videjko

26. května 2014 v 13:04 | Tahmed |  Nástroje smrti - město z kostí
Abychom si zvedli náladu

Concil - Rada

26. května 2014 v 8:33 | Tahmed |  Lovci stínů
Rada je řídícím orgánem Clavů. Píší zákony, známé jako Dohoda, kterou lovci stínů a podsvěťané musí dodržovat. Rada rovněž podepisuje dohody a diktuje rozhodnutí pro všechny lovce stínů a podsvěťany.
Místní Enclávy si zvolí své zástupce do Rady, která se zabývá důležitými záležitostmi, které ale nejsou dostatečně podstatné pro celý Spolek/Clavy. O zapojení určitých členů enklávy si mohou samy rozhodnout její členové v tom, koho si jmenují jako svého zástupce do Rady . Většinou to bylo provedeno jednoduchým hlasováním nebo jiný člen konklávy jmenoval hlavu zvoleného delegát ; někdy hlava konkláve seděla na samotné Radě.


Clavy - Spolek

25. května 2014 v 8:06 | Tahmed |  Lovci stínů
Clavy/Spolek je souhrnný název pro politický orgán složený ze všech aktivních lovců stínů. Clavy/Spolek udržuje a interpretuje zákon, a rozhoduje o vedení Nephilim, rozvíjí a rozhoduje o důležitých věcech, které ovlivňují Nephilim.

Členové

Všichni lovci stínů, kteří uznávají autoritu Idris tvoří Clavy/Spolek. Zatímco členové Clavů/Spolku udržují a dodržují rozhodnutích učiněná ohledně důležitých otázek týkajících se jejich rasy, konečná rozhodnutí jsou na Concilu/Radě. Konzul a Inkvizitor jsou také významné osobnosti v organizaci. Scházejí se v Alicante v Idrisu. I když jsou lovci stínů vítáni na zasedání, někteří se ho nechtějí zúčastnit. Když lovci stínů dosáhnou dospělosti ve věku osmnácti let, prohlásí věrnost Clavům/Spolku a stanou se plnoprávnými členy Clavů/Spolku, s právy přispět v jakékoliv bodu jednání na zasedání. Jsou i nadále členy, i pokud se rozhodnou vzdát se svého členství z nějakého důvodu.

Video týdne 15

25. května 2014 v 0:50 | Tahmed |  Videa týdne

TST - Kruh - Vybarvené obrázky - CJean

24. května 2014 v 20:00 | Tahmed |  Cassandra Jean
Cassandra Jean před časem nakreslila krásné obrázky ke členům kruhu a já je vybarvila :-)