Listopad 2015TSA - 7. Hořkost jazyka

30. listopadu 2015 v 9:28 | Tahmed |  The Shadowhunter academy chronicles
Opět velice děkuji Petě.

Když je Simon unesen vílami, je překvapen, že najde přítele v bývalém ovci stínů - Marku Blackthornovi.

Poté, co mise Akademie nedopadne dobře, je Simon unesen vílami (proč je vždy unesený?). Simon díky tomu odkryje pomluvy o tom, že Sebastian nechal královně víl tajnou zbraň. Musí z jejich zajetí uprchnout a může se spolehnout na jediného člověka, bývalého lovce stínů a postavu z Dark Artifices Marka Blackthorna.


4. kapitola Lady Midnight vyšla 1/3

30. listopadu 2015 v 5:42 | Tahmed |  Lady Půlnoc
Za překlad opět vděčíme Petě, které tímto nesmírně děkuji.

Urození příbuzní

"Teď když byly první Dohody podepsány, tak jaký byl jejich dopad?" zeptala se Diana. Ten den bylo až příliš jasno. Sluneční paprsky prostupovaly skrze vysoká okna a osvětlovaly tabuli, před kterou Diana nervózně přecházela sem a tam a přitom si levou rukou pohrávala se svou stélou. Její vyučovací plán byl naškrábán na tabuli jejím nečitelným rukopisem - Emma rozeznala slova jako Dohody, Studený mír a Evoluce práva.
Podívala se do strany na Julese, ale ten byl ponořen do nějakých papírů. Ještě spolu dneska pořádně nemluvili kromě to, že se k sobě chovali zdvořile při snídani. Probudila se s pocitem prázdna v břiše a také ji bolely ruce z toho, jak křečovitě svírala povlečení. Navíc ji někdy během noci opustil i Kostelník. Blbá kočka.

Trailer Shadowhunters v HD

29. listopadu 2015 v 19:48 | Tahmed |  1. série
Tenhle trailer už tu jednou byl ale ve špatné kvalitě,
takže ho tu pro vás mám nyní nově už v pořádné kvalitce :-)


Shadowhunters Star Wars :D

29. listopadu 2015 v 19:46 | Tahmed |  1. série


TSA - 6. Bledí králové a princové

29. listopadu 2015 v 9:22 | Tahmed |  The Shadowhunter academy chronicles
Opět velmi děkuji Petě za pomoc s překladem.

Jako bývalý upír měl Simon vždy blízko k Podsvěťanům. Ale poté, co se mu nedaří v jeho tréninku, má Simon šanci nahlédnout do předsudků lovců stínů na příkladu původu Helen a Marka Blackthornových, hlavních postav The Dark Artifices.
Simon, jakožto bývalý upír, si s Podsvěťany velmi rozumí. Ale Claveové ne.

Setká se s Podsvěťany a je napomenut, že porušuje pravidla Akademie pro styk s Podsvěťany. Příběh v příběhu: Andrew Blackthorn, v té době student Akademie, je kouzlen vílou a má s ní dvě děti - Helen a Marka.


11. kapitola - hostitelův únos

28. listopadu 2015 v 20:00 | Tahmed |  Mended heart with love
A je tu opět povídka pro vaše potěšení, teda doufám.

Sníh padal dál, ale už nepadaly tak velké kusy jako ještě před okamžikem. Ten vlňák, který jí Lucie donesla, jí příjemně hřál, ovšem ono sako, jež měla od Jamieho, jí hřálo také, možná snad ještě víc, nebo si to alespoň vybájila ve své fantazii, ba co víc, krásně vonělo.
Sundala si škrabošku z tváře, která jí nepříjemně škrábala na jednom místě a prohlížela si ji. "Věděl určitě, že jsem to já a nespletl si mě s někým jiným?" říkala si stále pro sebe a stále nemohla uvěřit tomu, že se jí splnil její dětský sen, tančila s Jamesem.


TSA - 5. Zlo, které milujeme

28. listopadu 2015 v 9:18 | Tahmed |  The Shadowhunter academy chronicles
Velký dík opět patří Petě.

Všechno zlo někde začíná a Simon Lewis se učí o tom, jak začal fungovat Kruh vedený Valentinem Morgensternem.

Akademie, která se právě znovuotevřela, sledovala strašný vzestup Kruhu. Teď konečně může škola přiznat to, co se stalo, když byl Valentine jejím studentem.TSA - 4. Nic než stíny

27. listopadu 2015 v 9:15 | Tahmed |  The Shadowhunter academy chronicles
Za překlad opět převelice děkuji Petě.

Simon není prvním na škole, který si všiml, že poloviční čaroděj a velký knihomol James Herondale nezapadá mezi ostatní studenty. Simon se dozvídá o Jamesových školních létech strávených na Akademii a zjišťuje, co znamená najít své místo, kam patří, na začátku svých Posledních hodin.
Je těžké být lovcem stínů, když máte démonské schopnosti. Simon se učí o školních bojích polovičního čaroděje Jamese Herondalea, v těchto Posledních hodinách.
Simon zpochybňuje systém Akademie lovců stínů a během toho se dozvídá o příběhu Jamese Herondalea a Matthewa Fairchilda a jejich nezvyklém způsobu, jak se stali přáteli a později parabatai.


TSA - 3. Zrůda z bílé kaple

26. listopadu 2015 v 9:07 | Tahmed |  The Shadowhunter academy chronicles
Opět musím velmi poděkovat petě za překlad :-)

Na akademii zavítali dva hostující učitelé - a k Simonovu štěstí jsou oba dva Herondaleové. Jaceovu výuku navštíví čarodějnice Tessa, která vypráví pravdivou verzi příběhu o Jackovi Rozparovači.

Jack Rozparovač pronásleduje celý Londýn a pouze Lovci stínů ho můžou zastavit. Simon se během vyprávění dozvídá celou pravdu o vraždách Jacka Rozparovače - "Jack" byl pronásledován Willem Herondalem, jeho bývalým parabataiem, a Institutem viktoriánských lovců stínů.