Listopad 2015

Ctnosti a neřesti - CJean - 12

26. listopadu 2015 v 5:57 | Tahmed |  Cassandra Jean
A máme tu další ze sbírky ctností a neřestí
a nyní máme hned dvě najednou,
protože rozdělit parabatai by nebylo pěkné :-)
Na prvním obrázku tu máme Juliana s jeho velkorysostí
s níž by se rozdal každému
a poté tu máme Emmu se svou pracovitostí,
kdy trénuje tak tvrdě,
aby pomstila své rodiče a ochránila své blízké.

Povídka ukázka 1

25. listopadu 2015 v 12:12 | Tahmed |  Mended heart with love
Vzhledem k tomu, že jsou zde i nedočkavci a víte,
že já už nemám mnoho času k vydávání povídky častěji,
rozhodla jsem se vám čekání ukrátit v podobě drobných ukázek z příští kapitoly.

1. ukázka:
"Zničil si mi život, připravil si mě o otce i mého syna a nyní za to Herondale zaplatíš."

2. ukázka:
Kůň ji příliš nechtěl poslouchat, také ji chtěl shodit, ale ona se v sedle udržela stůj co stůj, a když se vzepjal kůň naposled, vylétl jí z vlasů okrasný hřebínek a její vlasy se spustily do všech stran a nyní uháněly spolu s větrem o závod.

3. ukázka:
"Děje se něco? Vypadá jako bys viděl ducha." Pronesl Matthew, když viděl jak se Jamie tváří poté, co vyšel z balkonu zase zpátky sem.
"Není tam." Pronesl automaticky a vypadal u toho jako tělo bez duše.


TSA - 2. Ztracený Herondale

25. listopadu 2015 v 9:03 | Tahmed |  The Shadowhunter academy chronicles
A máme tu další překlad s nímž mi velice pomohla Peťa děkuji :-)

Simon se dozvídá o nejhorší věci, která se může lovci stínů stát - opuštění jejich důvěrných kamarádů.

Na začátku 19. Století Tobias Herondale opustil svoje kamarády z řad lovců stínů uprostřed bitvy a nechal je umřít. Byl zatracen. Tobias se nikdy nevrátil, i když Claveové požadovali život jeho ženy výměnou za ten jeho. Simon a ostatní studenti jsou šokováni touto brutalitou, zvláště když vyšlo najevo, že byla jeho manželka těhotná. Ale co když dítě přežilo - mohla by pořád existovat ztracená Herondaleova linie?


Maia s vlčkem

24. listopadu 2015 v 20:53 | Tahmed |  Taratjah


TSA - 1. Vítejte na Akademii lovců stínů

24. listopadu 2015 v 18:47 | Tahmed |  The Shadowhunter academy chronicles
Za překlad opět velmi děkuji Peťe.

Poté, co byl Simon Lewis člověkem a poté upírem, si nikdy nemyslel, že by se mohl stát lovcem stínů. Ale stalo se a dnes začíná jeho výcvik na Akademii lovců stínů. Simon Lewis byl mnoho věcí - obyčejný člověk, upír, hrdina. Ale Simon si nic z toho nepamatuje. Jeho vzpomínky, týkající se dobrodružství s Clary, Isabelle a zbytkem newyorské party lovců stínů, byly vymazány démonem. Simon je teď dychtivý získat zpět informace o tom, jaký předtím byl. Ale podaří se mu to? A chce to opravdu vůbec?

TLH - Řetěz ze zlata - teaser 08

23. listopadu 2015 v 14:28 | Tahmed |  Řetěz ze zlata
Opět děkuji za překlad Peťě.

"Matthew mi řekl, co se stalo v parku," zamumlal si Will tak potichu, že to nikdo neslyšel. Ale James ano. James hodil zklamaný pohled na Matthewa, který jen pokrčil rameny a pousmál se na něj. Matthew se mohl spolehnout na Jamesovo žvanění, pokud si myslel, že to je pro jeho vlastní dobro. "Děkuji Andělovi za Matthewa, Thomase a Christophera." Dotkl se Jamesova obličeje. "Lituji, že jsem řekl, že vaše generace ztrácí čas s večírky, plavbami a tancováním. Vše, co pro tebe chci, je, abys byl schopen bavit se nesmyslnou módou během míru a nikdy, nikdy se neocitnul v nebezpečí."TLH - Řetěz ze zlata - teaser 07

22. listopadu 2015 v 13:39 | Tahmed |  Řetěz ze zlata
Peťo máš můj velký dík za ten překlad. :-)

A nás čeká opět sice krátký ale zato další kousíček z příběhu Lucie Herondalové.
Aneb spisovatelé jsou skutečně ve svém světě :-)

Opravdu měl ten nejpoutavější obličej, pomyslela si Lucie. Hluboce věřila tomu, že je v pořádku zírat na lidi, když jste spisovatel. Spisovatelé potřebují sbírat materiál. Tak to prostě je.


TDA - Lady Půlnoc - teaser 24

22. listopadu 2015 v 13:38 | Tahmed |  Lady Půlnoc
Za velikou pomoc s překladem děkuji Petě :-)

Julian od nich poodstoupil a znovu začal potichu telefonovat. Mark s cákáním vyšel z vody a nacpal svoje mokré nohy do bot. Ani on ani Cristina nebyli okouzleni, avšak Emma si všimla pohledů kolemjdoucích, když k ní přišel - protože byl vysoký, krásný a protože měl oči zářící jasněji než světla ruského kola. A také proto, že jedno jeho oko bylo modré a druhé zlaté.


A také proto, že na něm něco bylo, něco nepopsatelně zvláštního, stopa vílí divokosti, která nikdy Nedokázala v tom nechat Emmu přemýšlet nespoutaně, svobodně a protizákonně. Jsem ztracený hoch, zdálo se, že říkaly jeho oči. Najdi mě.


TDA - Lady Půlnoc - teaser 23

21. listopadu 2015 v 21:29 | Tahmed |  Lady Půlnoc
Po strašně dlouhé době přichází na řadu opět nějaký ten překlad. Inu to víte, Krisa má něco ve škole, takže jí na blogaření nezbývá čas a tak jsem požádala svou drahou kamarádku Peťu aby mi s tím pomohla. a tak je tu další část.

Bratrská láska není tak jednoduchá věc…
Ty zvednul tvář. Měl vždycky jemné rysy, jemnější než Helen nebo Mark. Jeho otec říkával, že se podobá dřívějším generacím Blackthornům a že vypadá jako drobní viktoriánští muži v dobře padnoucích šatech s porcelánovými tvářemi a černými kudrnatými vlasy se jmény Jesse a Ruppert, kteří byli zachyceni na rodinných portrétech v jídelně, kterou moc nepoužívali. "Tak co to je?"
Julian otálel. Celý dům byl ztichlý. Mohl slyšet nepatrné hučení počítače na druhé straně dveří.
Přemýšlel, že požádá Tye, aby prozkoumali jed. Ale vyžadovalo by to, říct mu - Mohl jsem být mrtvý. Ta slova nepřišla. Bylo to jako hráz - a za ní bylo tolik slov. Nejsem si ničím jistý. Nesnáším být za něco odpovědný. Nenávidím rozhodování. Mám hrůzu z toho, že všechny naučíš mě nenávidět. Bojím se, že tě ztratím. Mám strach z toho, že ztratím Marka. A taky Emmu. Chci, aby to někdo převzal. Nejsem tak silný, jak si myslíš. A to, co chci, je špatné. (a ta druhá část mi nedává smysl - zlomené věci k chtění)
Věděl, že nemůže říct nic z toho. Jeho obličej, který jim ukazoval, jeho dětem, musel být dokonalý: prasklina v něm by byla jako prasklina v jejich světě.

"Víš, že tě mám rád," řekl namísto toho a Ty k němu polekaně vzhlédl a na okamžik se setkal s jeho upřeným pohledem.

10. kapitola - Svíce odbíjející jedenáctou

21. listopadu 2015 v 20:00 | Tahmed |  Mended heart with love
Dobrý večer vážení přátelé a čtenáři.
Dnes tu mám pro vás opět povídku a jelikož se plesová sezona blíží a někde (jako například u nás) už vesele začala, bude dnešní kapitola také orientována na jeden konkrétní ples.
Co se týče komentíků, moc za ně děkuji. když nechcete psát komentíky tak nevadí, každý na to není, ale nemusíte mi jich psát milion pod různými přezdívkami. stačí jeden, i ten jeden navíc, který nenapíše jen Lotte se počítá a stačí a pak bude povídka. Takže jen pro info.
Navíc, proč je po vás vlastně tak moc chci? Inu nad povídkou trávím mnoho času, respektive nad jednou částí i několik hodin. Vím že není dokonalá a jsou tam časté chyby a překlepy, ale kdybych to měla ještě opravovat, tak nad tím strávím další hodinu minimálně, takže je to můj čas který nad ní trávím a minutka navíc snad vás nezdrží tolik.
Toliko asi k tomu všemu a nyní už začněme něčím pozitivním, tedy povídkou.