Leden 2016

20. Kapitola - Prstýnek

31. ledna 2016 v 20:00 | Tahmed |  Mended heart with love
Minulá kapitola byla spíše o vedlejších postavách, ale dnes se opět vrátíme za Cordelií a Jamiem. Co se týká příběhu, možná by nebylo od věci si připomenout děj z kapitoly 18. Pravdy dvojí tvář.

Na snídani Cordelie raději jít nechtěla. Věděla, že tam bude na ni čekat, a tak se raději rozhodla, že na ni vyrazí dříve nežli ostatní a vezme si něco raději v kuchyni, kde bude beztak jen Bridget a nikdo jiný. Nechtěla se s ním vidět. Byla to pro ni až příliš bolestivá představa. Vždyť i polovinu noci proplakala jen při vzpomínce na to, co slyšela. Jak moc jí to ranilo. Proč jen si s ní tak hrál? Nedokázala to pochopit.
Cestou naštěstí nikoho nepotkala. Celé sídlo bylo ještě ponořeno do spánku, když se vydala po točitých schodech služebnictva vedoucích do spodních částí domu. Vonělo to tam přímo překrásně a vábně.19. kapitola - Ve skrytu noci vzpomínek

29. ledna 2016 v 20:00 | Tahmed |  Mended heart with love
Je to už nějaká doba, co byla na blogu zveřejněna povídka.
A hned vám vysvětlím proč tomu tak bylo a proč se k ní už mohu vrátit.
Inu měla jsem totiž tento měíc hned dvě práce najednou takže jsem pracovala 6 dní v týdnu a z toho ten závěrečný den byl 12 hodinnový :D takže si asi dokážete představit, že jsem se v neděli nedokázala dokopat k psaní povídky a i kdybych to zvládla, za moc by to nestálo.
Nyní jsem jednu práci ukončila a ve druhé snad od příštího měsíce začnu pracovat permanentně. V této nové práci sice budu mít 12 hodinnové pracovní směny ale zároveň bych měla mít i dny volna a tudíž více času na psaní. To znamená velký návrat povídek.
Dnes to bude spíš taková kapitola hlavně o vedlejších psotavách, která bude případně otevírat vrátka pro budoucí povídku, o níž byste případně mohli mít zájem, ale to všechno ukáže až čas.
Po Mostě (Jem / Tessa) 2/2

28. ledna 2016 v 20:03 | Tahmed |  Mechanická princezna

Zamrkala. Její oči byly stále pootevřené a jemně se pousmála. "Byla jsem si jistá tehdy," odpověděla mu, "a jsem si jistá i teď." Vzala jeho ruce a sjela s nimi na křivky svých boků.
V ten okamžik se jeho kontrola zhroutila. Přitáhl si ji k sobě a začal ji divoce líbat. Slyšel, jak překvapeně vykřikla, tak ji políbil a cítil, jak se její ústa dychtivě otevřela. Tessiny ruce se dotýkaly jeho vlasů jemně, ale zároveň tvrdě. Stoupla si na špičky, aby ho mohla políbit. Kousla ho do spodního rtu, pak přešla k čelisti. Jem zasténal a rukami vnikl pod hedvábnou látku, jeho prsty si hledaly cestu k jejím zádům. Přes šněrování korzetu cítil, jak její kůže žhne touhou. Odkopnul boty, sundal si ponožky, takže stál na studené podlaze bosý.

Po Mostě (Jem / Tessa) 1/2

28. ledna 2016 v 20:00 | Tahmed |  Mechanická princezna

Teď nastal čas našeho pohodlí a blahobytu,
Přišly ty dny, na kterých jsme tak usilovně pracovali,
Nic nám nemůže ublížit ani nás nemůže zranit,
Už se nemůže nic pokazit.
Keane - Láska je konec
Jak se ukázalo, Tessa vlastnila v Londýně byt. Nacházel se v druhém patře sněhově bílého řadového domu v Kensigtonu. Když je oba pouštěla dovnitř, její ruka se trochu třásla při strkání klíče do zámku. Při tom vysvětlovala Jemovi, jak ji Magnus naučil, jak můžou čarodějové vlastnit domov po mnoho staletí pomocí triků tak, aby jim jejich majetek zůstal.

Informace o soutěži

27. ledna 2016 v 10:42 | Tahmed |  věci co se jinam nevešly
A je to tu. Sice dříve než jsem plánovala, lae vícero soutěžících než 4 asi zde nebude, ovšem pokud se ještě někdo stihne do 1.2. zapsat, bude vítán - odkaz ZDE
Drazí soutěžící dokázali jste to. Všichni ste splnili základní podmínku a tou bylo se zapsat do soutěže. Tudíž vás soutěžící zde nyní představím.
Soutěže se účastní: Zuzka, Megi, Holi a LenuShQa.
Na odpovědi na otázky budete mít celý měsíc. Takže budete mít spoustu času. Pokud odpovíte dříve, tím lépe pro vás, samozřejmě, protože soutěž bude mít samozřejmě vícero kol. Celkem tři a čím dřív zodpovíte na všechny otázky, tím dřív tu budou i kola další, každé kolo se zaměří na určitou oblast.
Otázky se budou týkat jak všech knižních ság (i těch nevydaných , ovšem s tím, že odpovědi budou rozhodně dohledatelné zde na blogu) Budou se také týkat filmového zpracování i zpracování seriálového.
Odpovídat na otázky budete moct přímo do komentářů, jelikož budou nastavené tak, aby je nikdo neviděl, promě mě.
Za každou správnou odpověď budete sbírat body. Některé otázky budou více dobové, jiné méně v závislosti na obtížnosti. A také rychlost zodpovězených otázek bude lehce rozhodující. Jste 4 tudíž kdo bude první dostane 4 body navíc a kdo druhý tak 3 atd. Kdo na otázky neodpoví do konce měsíce, bude automaticky vyřazen.

První otázky zde budou zveřejněny 1. 2. 2016 v 16.00 tak si nastavte budík nebo připomínku :-) a směle hurá do toho.
První oblast bude filmová, proto vám poradím, abyste opět shlédli film.
Shadowhunters s01e03 - Dead Man’s Party

27. ledna 2016 v 0:07 | Tahmed |  Epizody 1. série
Párty mrtvého muže

Párty mrtvého muže - když je simon držen v zajetí v hotelu DuMort, Clary požádá Jace, Aleca a Isabele o to, aby jí pomohli zachránit jejího nejlepšího přítele. Tým se připravuje na akci a JAce pomáhá clary poznat její schopnosti lovce stínů. Isabel se obrací na svého oblíbeného Seelieho (to bude asi nějakej ten vílí muž ne?) a Alec začíná zpochybňovat Jaceovy motivy a jeho místo v jejich partnerství. Mezitím se vyděšený simon probudí velmi blízko u Camille, vůdkyní upířího klanu.