Červenec 2016
31. kapitola - Sladká pohroma

27. července 2016 v 21:09 | Tahmed |  Mended heart with love
Povídka měla vyjít v 8 večer ale nevyšlo to. Je tu tedy o něco později.

Nevěřila vlastním očím. Myslela si, že snad blouzní. Po tolika dnech, kdy ho vídala ve svých představách, kdy usínala se vzpomínkou právě na něj, věřila, že tohle nemůže být skutečnost. Ale on tu opravdu byl. Chvílemi měla silné nutkání, k němu natáhnout ruku a dotknout se ho, ale nakonec od těchto představ upustila. "P… proč jsi přišel?" zakoktala se, jak nemohla nacházet slov.
"Nejsi snad ráda?" zeptal se jí a pousmál se. Hleděla na něj pohledem, který připomínal spíš člověka, který zahlédl ducha, než živou osobu. Někdy si i dokonce říkala, zda se to všechno krásné, co se mezi nimi událo, nebylo jen výplodem její bujné fantazie.

TLH - Řetěz ze zlata - teaser 11

23. července 2016 v 17:39 | Tahmed |  Řetěz ze zlata
Cordelia držela Lucii za ruku, když se natřásaly v kočáru Carstairsových, obklopené dopravním ruchem omnibusů, motorových vozidel a chodců. Všude míjely reklamy. Hotel U Podkovy. Tři guinejští tlouštíci. Nový palác Streamers. Značky propagující krejčí a prodejce ryb, vlasová tonika a levný tisk (nebo vyvolání fotek). Matthew, sedící na opačné straně než ony na vypolstrovaném sedátku, si mumlal a nadával. Jeho vlasy mu trčely do všech stran. "Staromilci," zamumlal. "Lasičky (podvodníci)." "Prosím?" zeptala se Lucie. "Myslím, že říkal staromilní podvodníci," řekla Cordelia. "Ale koho tím myslíš, Matthew? Jsi na nás naštvaný?" Matthew sebou hodil stranou, až se jeho dlouhé nohy zapřely o sedátko před ním. Lucie a Cordelia si tak mohly prohlédnout jeho profil. Byl to hezký profil - měl jemnější rysy než jeho bratr, který byl obdařen širokým silným obličejem. Matthew se pyšnil obličejem, který vypadal, že mohl být namalován na porcelán. "Samozřejmě, že ne," odvětil. " Jenom je děsivé, jak vyhrožují Jamesovi." Podíval se na Cordelii a poté na Lucii. "Ví o tom, ne?"

TDA - Lord Shadow - teaser 05 a 06

23. července 2016 v 17:35 | Tahmed |  Lord Stín
"Ok," řekl Kit. "Ale chtěl bych říct, že ne vždy je to o tom, co lidé vědí nebo si myslí o tom, co je pro tebe nejlepší. Někdy jim prostě budeš chybět."
"Chyběl bych Livvymu …"
"Chyběl bys celé rodině," řekl Kit, " i mně bys chyběl."
Dru se automaticky natáhla pro zbraně na svém opasku, ale žádné tu nebyly. Přišla totálně nepřipravená, v džínách a černém tričku s kočičkami.
"Není to moje nejlepší vizitka," řekl Magnus Kieranovi. "Omlouvám se - nejsem velký fanoušek tvého otce."
"Můj otec nemá moc fanoušků." Kieran se opřel o hranu stolu. "Má poddané. A nepřátelé.
"A syny."
"Jeho synové jsou jeho nepřátelé," podotkl Kieran bez jakékoliv změny hlasu.

TDA - Lord Shadow - teaser 04

23. července 2016 v 17:32 | Tahmed |  Lord Stín
Zahodili svoje zbraně a seřadili se s koňmi vedle sebe, bok po boku - Livvy skočil na Juliana a obejmul ho pažemi kolem krku. Mark seskočil ze sedla a pevně obejmul Dru a Tavvy. Ty byl stále zticha, ale obličej mu rozzářil pocit štěstí. Čekal na Livvy, která se pořád ještě škrtila jeho bratra a poté se posunul k Julianovi a vzal ho za ruku.
A julian, o kterém si vždy Kit myslel, že je to neděsivější příklad sebekontroly a odstupu, popadl svého bratra a přitáhl si ho blíž. Jeho ruce byly omotané do trička na jeho zádech. Oči měl zavřené a Kit musel odvrátit pohled.
Nikdy neměl nikoho kromě svého otce a byl si jistý, že jeho otec ho nikdy tak nemiloval.

30. Kapitola - Kamenný kruh

21. července 2016 v 22:00 | Tahmed |  Mended heart with love
Myslím si že nějaké výmluvy jsou zbytečné. Každý jistě víte, že už času nemám vážně nezbyt a mé výmluvy jsou beztak k ničemu. Beztak všichni začnete rovnou číst povídku a tnto můj vykecávcí úvod přeskočíte. Přesto se s vámi podělím o můj dnešní dennní zážitek. Včera jsem si vyšla s práteli na drink (odpolední a kupodivu nealkoholický :-) ) nu a jaká to věc se mi při té příležitosti nestane. Štípne mě ovád, což je mrcha na níž jsem nějakým zázrakem podivně alergická. Dnes mám nohu velmi silně oteklou a natejká čím dál víc, takže se jen modlím ať nemusím zase na pohotovost :) Nu takže mě zítra čeká návštěva alergologa jelikož jsem zjistila že mé léky zvané záchranný balíček jsou prošlé a potřebuju nové. :D To jen tak k mému vykecávcímu úvodu. A nyní se už radostně pusťte do povídky, která tu hooodně dlouho nebyla.

Lady Midnight v češtině

20. července 2016 v 18:30 | Tahmed |  Lady Půlnoc
Lady Midnight již podle názvu vyjde v české republice v květnu příštího roku.
To už nevypadá tak vzdáleně.
Knížky bude od nynějška vydávat zase nové nakladatelství. Pokud si vzpomínáte, tak Nástroje smrti vydával Knižní klub a Pekelné stroje zase pro změnu nakladatelství Yoli. Nu a další ságu bude vydávat nakladatelství Slovart, což je hlavně slovenské nakladatelství, ale když to budou překládat do slovenštiny, rozhodli se, že to přeloží i pro nás.
Jako další bonusová informace pro vás, je tu také několik málo informací k překladům navíc, které jsem zjistila přes známého, který se u nakladatelství přímo informoval.
Lady Midnight bude vycházet vhledem ke svému rozsahu ve větším formátu, než na jaký jsme zvyklí a také to nebude paperback ale hardback.
Co se týče překladů dalšíh děl Cassie tak uvažují (pokud bude v Čechách zájem) že možná zkusí přeložit příběhy Magnuse a Simona.
Co je ovšem jisté určitě, tak to je že vydají A History of Notable Shadowhunters & Denizens of Downworld, což pokud to nevíte je ta knížka kde jsou napsané všechny postavy včetně jejich obrázkových podob od Cassandry Jean (květinové obrázky)
Takže se v budoucnu máme opravdu nač těšit.

TLH - Řetěz ze zlata - teaser 10

13. července 2016 v 6:25 | Tahmed |  Řetěz ze zlata
Anna Lightwoodová bydlela na Percy Street, malé uličce blízko Tottenham Court Road. Tvořily ji dlouhé řady domů z červených cihel, takže vypadaly dost podobně. Každý měl okenní křídlo, bíle natřené dveře, cihlový komín, krátké mělké schody a plot, který rámoval vchod, vytvořený z černého kovaného železa.
Na schodišti před domem číslo 30 seděla dívka a plakala. Byla velice moderně oblečená. Měla na sobě vycházkové šaty modré barvy ozdobené krajkou a spoustou volánů na sukni. NA hlavě měla čelenku s hedvábnými růžemi, které se, jak plakala, třásly.
Cordelia ještě jednou zkontrolovala adresu, kterou si zapsala, a doufala, že se změnila. Ne, stoprocentně číslo 30. Povzdechla si, srovnala ramena a přistoupila blíž.
"Omluvte mě," řekla, když došla ke schodům. Ta dívka je celé blokovala, takže tu nebyla možnost ji zdvořile obejít. " Jsem tu správně za Annou Lightwoodovou?"
Dívčina hlava vystřelila vzhůru. I přes to, že plakala, byla velmi hezká - měla blonďaté vlasy a červené tváře. Vrhla na Cordelii ostražitý pohled. "Kdo jste?"
"Já, ehm …" Cordelia se na dívku pozorněji zadívala. Určitě byla civil - žádné runy, žádná zář. "Jsem její sestřenice?"
"Och." Stopa podezření zmizela z dívčiny tváře. "Jsem, jsem tu proto, že …" Znovu propukla v pláč.
" Mohla bych se zeptat, co máte za problém? Je tu něco, s čím bych vám mohla pomoci?" Zeptala se Cordelia, ačkoli se děsila toho, že se bude jednat o věc, pro kterou by měla najít nějaké řešení.

TDA - Lord Shadow - teaser 03

13. července 2016 v 6:18 | Tahmed |  Lord Stín
Omlouvám se že to trvalo tak dlouho, přidat sem opět další úryvky které se objevily na netu, ale jak víte já anglicky neumím musela jsem počkat až se vrátí kamarádka z dovolené, aby se na to podívala. Proto to zpoždění.

V pavilónu byl rozruch a táhlý zvuk lesního rohu přerušil tichý šepot na mýtině. Panstvo vzhlédlo. Vysoká postava se najednou objevila vedle trůnu. Byl to muž, oblečený celý v bílé, s dobletem z bílého hedvábí a rukavicích barvy kosti. Bílé rohy se mu stáčely každý na jinou stranu hlavy a kontrastovaly s jeho černými vlasy. Na čele měl zlatou čelenku.
Cristina vydechla. "Král."
Emma si ho prohlédla z boku - byl tak krásný. Čistý, dokonalý jako náčrtek něčeho perfektního. Emma nebyla schopna popsat tvar jeho očí, lícních kostí nebo křivku jeho rtů. Postrádala Julesovu schopnost namalovat to, ale věděla, že je nadpřirozený a nádherný a že si tvář krále Vílího dvora zapamatuje do konce svého života.


Spoluadmin: Hedám!!!

5. července 2016 v 8:46 | Tahmed |  věci co se jinam nevešly
Jak jste si mohli všimnout tak má spoluadminka mě už před hodně dávnou dobou opustila
a tak hledám opět náhradu. Nejlepší by bylo,
kdyby ta dotyčná osoba uměla velmi dobře anglicky,
protože to je opravdu ten můj největší handycap který mě opravdu brzdí.
Pokud neumíte na blogu, ráda vás zaučím, není to nic složitého.
Kdo by mi chtěl pomoct, stačí se mi ozvat do komentářů.
Vážně by se mi ta pomoc hodila, jak sami vidíte, tak blog není už takový jakým byl dřív.

Emma a Jules

5. července 2016 v 8:36 | Tahmed |  Cassandra Jean
Začaly nám prázdniny případně dovolené a tak je čas začít také s letními článečky.
Jelikož chodím stále do práce a dovolená mi začíná až poslední týden v srpnu, nevím zd splním své předsevzetí
sem na blog přidávat víc článečků hlavně dokončit obě rozpsané povídky. Ale mohu se o to alespoň pokusit, že?