Srpen 2016

TID - Mechanický anděl - vynechaná scéna 6

31. srpna 2016 v 20:29 | Tahmed |  Mechanický anděl
Jem a Tessa spolu během procházky na mostě
"V Číně bylo takové místo," řekl Jem, "které se jmenuje Yuánmíng Yuán. Zahrady dokonalé záře. Bylo to císařské sídlo. Moje matka sem šla jednou navštívit císaře, jednalo se o velvyslaneckou návštěvu za nephilim. Říkala, že to bylo nejhezčí místo, které kdy navštívila. Byly zde nádherné zahrady, malby, hudba, krásné altány. Nazývali to Zahradou zahrad." Zadíval se na vodu. "Před patnácti lety ji Britové srovnali se zemí. Jednalo se o odplatu za něco, co se stalo během války šipky (druhá opiová válka v Číně). Zabili strážce, ukradli vše, co mělo nějakou hodnotu a mohli to prodat, a zapálili palác. Trvalo tři dny, než shořel. Z té krásy nic nezůstalo, zbyly jen tiché kameny a spálená půda."
"Mrzí mě to," řekla Tessa, protože nevěděla, co by mohla říct.


34. Kapitola - Rozlučka se svobodou

31. srpna 2016 v 8:33 | Tahmed |  Mended heart with love
Nu musím uznat, že se s komentáři pořádně činíte a moc vám za ně všem děkuji. Opravdu mi dělají velikou radost a také díky tomu všemu snad brzy dokončím tuto povídku. Budeme zde mít další lehký časový skok dopředu.

O měsíc později:
Cordelie se už pomalu vzpamatovávala z traumatu, které utrpěla a začaly jí přípravy na svatbu s Jamiem.
Jamie by se sice také měl trochu chystat na svatbu, ale místo toho má hlavu plnou jednoho určitého problému. Abdulova smrt totiž neprošla bez povšimnutí a byla z ní obviněna Cordeliina matka, která nyní čelí obvinění. Jamie jí už několikrát psal v dopise, že vinu hodlá vzít na sebe, což bylo také velmi moudré a správné rozhodnutí, ale ona s tím nesouhlasila. Jediné její přání je totiž, by její dcera zůstala šťastnou a to s Jamiem bude.

33. Kapitola - Zásnuby

30. srpna 2016 v 13:21 | Tahmed |  Mended heart with love
Za vaše komentáře vám nohokrát děkuji a nyní již slíbená odměna :-)
"Cordy, jsi v pořádku?" zeptal se jí, když jí halil do svého saka, které si spěšně ze sebe sundal. Třásla se od hlavy až k patě a vypadalo to, že jeho přítomnost vůbec nevnímá.
"Co se to tu u anděla stalo?" rozkřičela se paní Carstairsová, když přiběhla zpátky do pokoje, kde našla choulící se Cordelii a Jamieho.
"Váš syn si zahrál na hrdinu a nechal ji s tím hulvátem o samotě, to se stalo." Vysvětlil jí Jamie s velmi příkrým hlasem. Alastair vypadal poměrně pobledle a držel se stranou toho všeho. Nechtěl se přít, ani se nehájil, jen tam tak stál. Když se ho matka chtěl zeptat, na jeho verzi vysvětlení, byl absolutně duchem nepřítomný a jen se díval na svou sestru, která vypadala jako smyslů zbavená.

32. Kapitola - Snoubenec

29. srpna 2016 v 16:00 | Tahmed |  Mended heart with love
Omlouvám se za to dlouhé zpoždění ale nebojte, už se to nebude u této povídky opakovat. Navíc mám pro vás překvapení. Blížíme se do finále povídky a navíc otto finále už nebudu nijak zvlášť časově natahovat. I já už budu ráda, až bude povídka konečně dokončená a navíc, pokud se tu objeví ve velmi krátkém časovém intervalu alespoň 3 komentáře, budete mít pokračování povídky hned následující den, nebo pokud komentáře brzy zaregistruji tak i dřív. :-)
Nyní si povídku řádně užijte. Bude to opravdu stát za to. Setkámme se totiž tváří v tvář s Cordeliiným tajmeným ženichem. A věřte mi ,že se Jamiem nebudou mít vůbec v lásce.
PS: Na něco se dovolená vyplatí :-)

TID - Mechanický anděl - vynechaná scéna 5

26. srpna 2016 v 5:38 | Tahmed |  Mechanický anděl
Proč Will nesnáší kachny
Will vykopl podpatky svých bot proti nohám stolku. Jestliže tu Charlotte je, řekne mu, aby přestal ničit nábytek, ačkoliv půlka nábytku v knihovně už nesla letité stopy po násilí - polámané sloupky z toho, jak se on a Jem učili bojovat s mečem mimo tělocvičnu, vyšoupaná místa od podrážek bot na sedátku u okna, kde sedával a dlouhé hodiny si četl. Knihy s ohnutými rohy stránek a zlomenými hřbety, otisky prstů na zdech. Samozřejmě pokud by tu byla Charlotte, nemohli by tu dělat to, co tu už udělali, přemýšlel, když se Tessa měnila v Camille a zase zpátky. Jem seděl na stolku vedle Willa a občas vykřikl povzbuzení nebo radu. Will, který se naklonil s jablkem, které ukradl z kuchyně, předstíral, že vůbec nedává pozor. Ale on ho dával. Tessa přecházela nahoru dolů po místnosti s rukami zapřenými do boků, jak se soustředila. Bylo fascinující sledovat její přeměnu - objevila se vlnka, jako jemná hladina rybníka narušená hozeným oblázkem a její tmavé vlasy se začaly proplétat s blonďatými, tělo se jí zakřivovalo a měnilo takovým způsobem, že pro Willa bylo nemožné od toho odtrhnout oči. Bylo absolutně nezdvořilé stát a koukat na dámu takovýmto způsobem, ale on byl rád za takovou šanci…

TDA - Lord Shadow - teaser 09

25. srpna 2016 v 6:16 | Tahmed |  Lord Stín
Narozeniny Clary se musí oslavit ukázkou z další knížky

"Clary, co mi neříkáš?"
Bylo dlouhé ticho. Clary koukala na temnou vodu, kousající si svůj ret. Konečně promluvila. "Jace mě požádal o ruku."
"Oh!" Emma už začínala otevírat náruč, aby jí obejmula, když v tom zahlédla Claryin výraz. Zamrzla. "Co se děje?"

TID - Mechanický anděl - vynechaná scéna 4

25. srpna 2016 v 5:50 | Tahmed |  Mechanický anděl
Will Herondale hořel.
Nebylo to poprvé, co pozřel upíří krev, takže poznal příznaky nemoci. Nejprve závrať a euforie, jako kdyby vypil moc ginu - krátká perioda příjemné opilosti, než se dostaví peklo. Bolest, začínajíci v prstech u nohou a konečcích prstů na rukách, byla nesnesitelná, jako kdyby si jeho tělem razil cestu směrem k jeho srdci střelný prach.
Slyšel, že pro lidi není bolest dobrá - že jejich krev, slabší než krev lovců stínů, nemůže bojovat s démonskými nemocemi jako ta nephilimská. Matně si uvědomoval, jak Sophia přišla se svatou vodou, postříkala ho ledovými kapkami, když položila kbelík na zem a odešla z pokoje. Sophiina nenávist k němu byla stálá jako mlha v Londýně - mohl ji cítit pokaždé, když se vyskytl v její blízkosti. Síla tohoto ho vymrštila na lokty. Přitáhl si kbelík blíže a obrátil si jeho obsah na hlavu, polykajíc vše, co mohl.

TDA - Lord Shadow - teaser 08

24. srpna 2016 v 8:17 | Tahmed |  Lord Stín
Myslím, že tohle bude pasáž u které budu mít při čtení této knížky na krajíčku

"Nemůže to dlouho trvat," řekla Emma a dívala se na něj, protože jak by mohlo, když nikdy nemůžou zachovat to, co mají? "Zlomí nám to srdce."

Chytil ji za zápěstí a dal jí její ruku na svoji hruď. Roztáhl její prsty přes své srdce. To bilo oproti její hrudi, jako by si chtělo prodrat cestu z jeho hrudního koše. "Zlom mi moje srdce," řekl. "Rozbij ho na kousky. Dávám ti povolení."


TID - Mechanický anděl - vynechaná scéna 3

24. srpna 2016 v 5:42 | Tahmed |  Mechanický anděl
Will pomohl Tesse do kočáru a potom nastoupil za ní. Křičel na řidiče, "Thomasi. Pojď! Pojď!, který svíral otěže. Bryčka se kymácela, jak Will prudce zavřel dvířka, až se na něj Tessa znovu svalila.
"Opatrně," řekl a natáhl se k ní, ale Tessa se už odtáhla, aby se posadila naproti němu. Odhrnula záclonu a dívala se ven z okna - na špinavé ulice, omšelé budovy na stejné straně. Jak se kočár hnal dopředu, minuli uličku, kde strávila mnoho dní zíráním na - bylo to tam a hned pryč, jak se řítili kolem rohu, málem převrhli vozík tažený osly, který patřil prodavači, naložený až po vrch novými bramborami. Tessa vykřikla.

TDA - Lord Shadow - teaser 07

23. srpna 2016 v 5:51 | Tahmed |  Lord Stín
Když se Emma vrátila do svého pokoje, na sobě tepláky, tílko a zeleným ručníkem si sušila svoje mokré vlasy, našla Marka zkrouceného u nohou její postele, jak si čte Alenku v Říši divů.
Byl oblečen do bavlněných pyžamových kalhot, které Emma koupila za tři dolary od prodavače na PCH. Byl jim zvláštně nadšen, jejich volný střih a lehký materiál mu připomínal kalhoty, které nosil ve Faerie.
Pokud mu vadilo, že mají potisk zelených čtyřlístků s vyšitým nápisem Get lucky (hodně štěstí), nedal to najevo. Posadil se, když Emma vešla, rukama si vjel do vlasů a usmál se na ni.
Mark se uměl tak usmívat, že vám to dokázalo zlomit srdce. Vypadalo to, jako kdyby zabíral celou jeho tvář a rozzářil jeho oči, modré a zlaté, zevnitř.
"Zvláštní večer, opravdu," řekl.
Emma založila ruce v bok. "Mě neoblafneš."

TID - Mechanický anděl - vynechaná scéna 2

23. srpna 2016 v 5:46 | Tahmed |  Mechanický anděl
Jemovo setkání s Tessou z jeho pohledu
Housle Jemova otce byly vyrobeny přímo pro něj od známého výrobce Guarnerniho, který vytvořil nástroje pro slavné hudebníky jako například pro Paganiniho. Jem si občas pomyslel, že kdyby otec nebyl lovcem stínů, mohl být známý houslista jako Paganini. Lovci stínů se mohli uplatnit v hudbě, malování, poezii a to hlavně po skončení aktivní služby, ale vždycky to byli na prvním místě především lovci stínů.
Jem věděl, že jeho talent pro hraní na housle není tak velký jako otcův. Ten ho učil jak hrát, když byl stále dost mladý na balancování s těžkým nástrojem. Ale hrál kvůli umění samotnému.