Září 2016

TMI - Město z kostí - vynechaná scéna 3

19. září 2016 v 10:12 | Tahmed |  Nástroje smrti - město z kostí
Jace a Clary se poprvé potkávají v klubu Pandemonium
Jace se podíval na Aleca a Isabelle. Zabíjení démonů před civily, pokud se nejednalo o přímou hrozbu, bylo něco nepřípustného. Civilové nemají vědět o démonech. Poprvé v jeho životě se cítil bezradný. Nemohli nechat odejít dívku s Eidolonem - zabil by ji. Ale když nechají odejít Eidolona samotného, uteče a zabije někoho jiného. Pokud zůsanou a zabíjí ho, budou odhaleni.
"Knockoutuj ji,"zašeptal Alec. "Prostě ji něčém prašť po hlavě."
"Prostě bwž," řekl Jace dívce. "Vypadni odtud, pokud víš, co je pro tebe dobré."
Ale ona se jenom tvrději zapřela. V očích jí mohl vidět takový pohled - Ne! Ne!
"Nikam nejdu," řekla. "Pokud odejdu, zabijete ho."
Jace připustil, že je to pravda. "Proč se staráš?" Ukázal nožem na démona.
"Není to člověk, holčičko. Možná tak vypadá, mluví a krvácí. Ale je to zrůda."
"Jaci!" V Isabelliných očích se zablýsklo. Byly bezedné, černé a rozzuřené. Isabelle nikdy nebyla rozzlobenější, než když Jace riskoval, že se dostane do nebezpečí nebo potíží. A teď riskoval obojí. Porušil Zákon, když mluvil s civilem o záležitostech lovců stínu, a co byl horší, užíval si to. Něco na téhle dívce, mračnu jejích rudých vlasů a zelených očí způsobovalo, že se cítil, jako by se jeho žíly naplnily střelným prachem a ona byla rozbuška.

A kdyby se ho dotkla, vybuchnul by. Ale zase na druhou stranu, on exploze miluje.

TMI - Město z kostí - vynechaná scéna 2

19. září 2016 v 10:11 | Tahmed |  Nástroje smrti - město z kostí
Kaye vážně neočekávala, že lovci stínů přijdou do Moon in a cup, a zvláště na otvíračku.
Nikdy vlastně pořádně nevěděla, co lovci stínů dělají. Věřili, že svět je plný démonů, nosili plno zbraní, tetovali jeden druhého a nevěřili nikomu, kdo nebyl jeden z nich. Kaye jednou poznamenala, že nikdy neviděla žádného démona, a tu už se setkala s hodně zvláštními věcmi. Lovec stínů, se kterým mluvila, jí na to odpověděl, že je to jenom díky tomu, že lovci stínů dělají svoji práci. Poté se přestala hádat. Nemůžeš dokázat opak, řekl(a) Corny.

TMI - Město z kostí - vynechaná scéna 1

19. září 2016 v 10:08 | Tahmed |  Nástroje smrti - město z kostí
Jacův pohled na jeho první polibek s Clary
Políbil jsem tvoje rty a zlomil ti srdce
Zvon v Institutu začal vyzvánět, hlubokým hlasitým rytmem tlukotu srdce, kterým oznamoval, že je tu vrchol noci.
Jace dal svůj nůž dolů. Byl to malý, šikovný kapesní nůž s kostěnou rukojetí, který mu dal Alec, když se stali parabatai. Používal ho neustále, proto byla rukojeť ohlazená, jak ji držel v prstech.
"Půlnoc," řekl. Vedle sebe mohl cítit Clary, sedící vzadu mezi zbytky jejich nočního pikniku, její jemný dech ve studeném, po listech vonícím vzduchu ve skleníku. Nedíval se na ni, ale přímo před sebe, na zářící zavřené květy rostliny. Není si jistý, proč se na ni nechce podívat. Pamatue si, jak poprvé viděl květy květin během lekce zahradnictví, seděl na kamenné lavičce společně s Alecem a Izzy vedle sebe a Hodgovými prsty na stopce květu. Vzbudil je krátce před půlnocí, aby jim ukázal zázrak, rostlinu, co normálně roste jen v Idris. Vzpomněl si, jak v zimním půlnočním vzduchu lapal po dechu, když viděl něco tak překvapujícího a krásného.TID - Mechanická princezna - vynechaná scéna 1

10. září 2016 v 20:00 | Tahmed |  Mechanická princezna
Kapitola 22
"Tessa je vzhůru!" Oznámila Charlotte šťastně, která vpadla do dveří svého a Henryho pokoje jako vzrušený kolibřík.
Will, sedící na židli u Henryho postele, okamžitě vyskočil a kniha, kterou četl, mu spadla na zem. "Tess - Tessa je vzhůru?" zajíkal se. "A je …"
"Ano, mluví a bratr Enoch řekl, že je v pořádku, i když vyčerpaná."
"Chci ji vidět," řekl Will a začal se blížit ke dveřím, ale Charlotte zvedla ruku.
"Dej jí chvilku, Wille. Sophie je u ní a pomáhá jí s oblíkáním."
Will věděl, co znamená pomáhat jí s oblékáním - pokud tam teď vtrhne, Tessa bude ve vaně. Vlna touhy smíšená s pocitem viny ho porazila jako vlak. Rychle se zase posadil a ohnul se pro knihu ležící na zemi.

TID - Mechanický princ - vynechaná scéna 5

9. září 2016 v 16:32 | Tahmed |  Mechanický princ
Willův dopis Tesse
Tess, Tess, Tesso.
Znám krásnější zvuk než tvoje jméno? Když ho vyslovím nahlas, moje srdce se rozbuší jako zvon. Je divné si to takhle představovat, že - zvonění srdce - ale když se mě dotkneš, moje srdce se rozezvoní - jako by mi srdce zvonilo v mé hrudi a ten zvuk rozechvíval moje žíly a tříštil moje kosti radostí.
Proč píši tahle slova do knihy? Kvůli tobě. Naučila jsi mě milovat tuhle knihu, kterou jsem opovrhoval. Když jsem ji četl podruhé, s otevřenou myslí a srdcem, cítil jsem se úplně beznadějně a závistivě vůči Sydney Cartonovi. Ano, Sydney, i když neměl naději, že ho žena, kterou miluje, miluje také, přinejmenším ji aspoň mohl říci, co k ní cítí. Aspoň mohl udělat něco, čím svoji lásku dokázal, i když to bylo to, že umřel.
Vybral bych si smrt za příležitost říct ti pravdu, Tesso, pokud bych si byl jistý, že to bude pouze moje smrt. A proto závidím Sydneymu, že byl v tomto svobodný.
A teď jsem konečně volný a můžu ti říct, beze strachu, že bych tě uvrhl do nebezpečí, vše, co nosím v srdci.
Nejsi poslední sen mojí duše.
Jsi první sen, jediný sen, na který nejsem schopen přestat myslet. Jsi první sen mojí duše a na základě tohoto snu doufám, že se splní i všechny ostatní sny a budou mít hodnotu na celý život.
Alespoň s nadějí,

Will Herondale

TID - Mechanický princ - vynechaná scéna 4

8. září 2016 v 16:31 | Tahmed |  Mechanický princ
Dopis, který napsal Will své rodině na své sedmnácté narozeniny, neposlaný a nedokončený
Matko, otče,
Dneska mám sedmnácté narozeniny. Vím, že psát vám je porušení Zákona. Vím, že až tento dopis dopíšu, roztrhám ho na malé kousky, jako všechny ostatní narozeninové, které jsem vám napsal od svých dvanácti let. Ale přesto je píšu, jako připomenutí příležitosti, způsob, jak se každoročně vyrovnávat s pohřbíváním vzpomínky na smrt milované osoby. Pro některé nejsme mrtví?

TID - Mechanický princ - vynechaná scéna 3

7. září 2016 v 16:26 | Tahmed |  Mechanický princ
"A to je ono?" zeptal se Jem. "To je všechno? Celá pravda?"
Seděl na svém stole, jednu nohu měl položenou na židli - vypadal velmi mladě. Jeho housle byly opřeny o židli. Hrál na ně, když přišel Will a bez úvodu oznámil, že končí s předstíráním - Will řekl, že to udělá a chtěl to udělat hned. To způsobilo konec hudby - Jem s vylekaným pohledem položil svoje housle a nervózně se odtáhl, jako kdyby se připravoval na to, co na něho Will hodí.
"To je všechno," řekl Will, který během povídání přecházel dopředu a dozadua teď se zastavil, aby se podíval na Jema. "A nebudu tě obviňovat, pokud mě nenávidíš. Pochopím to."
Najednou bylo dlouhé ticho. Jem se na něj upřeně díval, upřeně a stříbrně v mihotajícím se světle ohně. "Nikdy bych tě nemohl nenávidět, Williame."

Domberto adoptovali koťátko

7. září 2016 v 7:34 | Tahmed |  2. série
Jmenuje se Stella a je naprosto kouzelná :-)

TID - Mechanický princ - vynechaná scéna 2

6. září 2016 v 16:13 | Tahmed |  Mechanický princ
Ze 17. kapitoly
Tma přišla ve vlnách, které rostly stále pomaleji. Tessa se začínala cítit lehčeji, než jako ta strašná váha, tlačící ji dolů. Přemýšlela, kolik času uběhlo. Byla noc a byla v nemocnici. O pár lůžek dál mohla vidět Willa, stočenou postavu pod přikrývkami, tmavou hlavu položenou na ruce. Bratr Enoch mu dal na vypití bylinkový čaj, po kterém, díkybohu, okamžitě usnul. Dívat se na něj, když tolik trpěl, bylo bolestivější, než si dokázala představit.
Teď na sobě měla bílou noční košili - někdo z ní musel stáhnout její oblečení potřísněné krví a umýt jí vlasy předtím, než ji obvázali - jemně jí splývaly na ramena a už se nekroutily jako krysí ocásky kvůli zaschlé krvi.
"Tesso," uslyšela šeptající hlas. "Tess?"

When The Darkness Comes [Malec, Clace, & Sizzy]

5. září 2016 v 14:34 | Tahmed |  Videa
Takový kouzelný mix filmu a seriálu :-)

Jace a Clary - Clarity

4. září 2016 v 6:04 | Tahmed |  Videa

Maia obsazena

3. září 2016 v 15:52 | Tahmed |  2. série