Listopad 2017
CJean a její pohádky 1

26. listopadu 2017 v 11:51 | Tahmed |  Cassandra Jean
Cassandra Jean je opravdu nadanou malířkou
a po sérii tarotových kartiček a květinové série tu máme sérii novou,
dalo by se říct, že pohádkovou.

Malec

22. listopadu 2017 v 8:54 | Tahmed |  Autoři

TDA postavy 10/10 - Helen Blackthornová

21. listopadu 2017 v 0:00 | Nikki Mae |  Helen Blackthorn
"Je těžké uvěřit tomu, kolik světla se dá najít v temnotě, když máš někoho, kdo tě miluje."

- Helen BlackthornováTDA postavy 9/10 - Mark Blackthorn

20. listopadu 2017 v 0:00 | Nikki Mae |  Mark Blackthorn
"Byl jsem v zemi víl léta a je to místo, kde se smrtelná krev mění v oheň. Je to místo krásy a teroru mimo to, co si tady někdo může představit. Jezdíval jsem s divokým honem. Probíjel jsem si cestu ke svobodě mezi hvězdami a předháněl vítr. A teď se po mě chce, abych zase chodil po zemi."

- Mark BlackthornTDA postavy 8/10 - Julian Blackthorn

19. listopadu 2017 v 0:00 | Nikki Mae |  Julian Blackthorn
"Myslíš si, že jsou andělé jemní. Jsou cokoliv, jen ne tohle. Přinášejí spravedlnost v krvi a nebeském ohni. Berou pomstu pěstmi a železem. Jejich krása je taková, že by ti vypálila oči, kdyby ses na ně díval. Je to ledová a brutální krása."

- Julian BlackthornOueen of Air and Darkness - sypnosis

18. listopadu 2017 v 4:19 | Nikki Mae |  Královna vzduchu a temnoty
POZOR!
Pokud jste nečetli předchozí dvě knihy v této sérii (Půlnoční paní, Lord stínů), tak buď přestaňte číst tento článek, nebo si ho přečtěte, ale byli jste varováni - článek obsahuje spoilery o smrti postav z předchozích knih.


Co když je zatracení cena za pravou lásku?

Nevinná krev byla rozlita na schodech Síně Dohod, posvátné pevnosti lovců stínů. V důsledku tragické smrti Livie Blackthornové balancuje spolek na pokraji občanské války. Jedna část rodiny Blackthornovy utíká zpět do Los Angeles, kde se snaží zjistit zdroj pohromy, která ničí rasu čarodějů. Mezitím, Julian a Emma přijímají zoufalé opatření, aby jejich problémy se zakázanou láskou odložili a aby mohli podniknout nebezpečnou misi do země víl a získat zpět Černý grimorár mrtvých. To, co najdou na vílích dvorech je tajemství, které by mohlo roztříštit celý svět stínů a otevřít cestu temné budoucnosti, kterou si nedokážou představit. Chyceni v závodu s časem, Emma a Julian musí zachránit svět lovců stínů než smrtící kletba parabátai zničí je, a každého, koho milují.


TDA postavy 7/10 - Emma Carstairsová

18. listopadu 2017 v 0:00 | Nikki Mae |  Emma Carstairs
"Trénuju do vyčerpání. Je to tak všechno, co dělám. Vstanu a jdu trénovat, a běhám a trhám si dlaně o boxovací pytel. Co mám, je snažení se. Můžu se snažit víc, než kdokoliv jiný na světě. Můžu pomstít tu jedinou věc, kterou ve svém životě mám. Můžu to udělat, protože musím. Ale to znamená, že je to všechno co mám."

- Emma CarstairsováTDA postavy 6/10 - Cristina Rosalesová

17. listopadu 2017 v 0:00 | Nikki Mae |  Cristina Rosales
"Může se dotknout tvojí duše. Je rozdíl mezi tím mít zlomené srdce a mít roztříštěnou duši."

- Cristina RosalesováTDA - Queen of Air and Darkness - teaser 6

16. listopadu 2017 v 12:00 | Nikki Mae |  Královna vzduchu a temnoty
Chtěl se zeptat Tye, jestli byl v pořádku, ale věděl, že by to ten druhý kluk nechtěl. Ty zíral na market, ztuhlý zvědavostí. Kit se otočil k phouce.
"Strážce brány," řekl. "Žádáme o vstup na Shadow Market."
Tyův pohled byl ostražitý. Phouka byl vysoký, tmavý a štíhlý, s bronzovými a zlatými prameny v jeho dlouhých vlasech. Měl na sobě fialové kalhoty a žádné boty. Kandelábr o který se opíral stál mezi dvěmi stánky, úhledně blokovaly cestu na market.
"Kit Rook," řekl phouka. "To je opravdový kompliment, že si nás stále pamatuješ, na někoho kdo nás opustil aby přebýval mezi anděly."
"On tě zná," zamumlal Ty.
"Každý na Shadow Marketu mě zná," řekl Kit, doufajíc, že to na Tye zapůsobí. Phouka si potáhl z cigarety. Vypouštěla nezdravě sladký pach spálených bylinek.
"Heslo," řekl.
"To neřeknu," řekl Kit. "Myslíš si, že je vtipné snažit se donutit lidi to říct."
"Říct co? Co je to heslo?" dožadoval se Ty.
Phouka se zakřenil. "Počkej tady, Kite Rooku," řekl a rozpustil se zpátky do stínů marketu.
"Jde pro Halea," řekl Kit, snažíc se skrýt známky nervozity.
"Můžou nás vidět?" řekl Ty. Koukal se na Shadow Market, kde se shluky podsvěťanů, čarodějnic a jiných různých členů magického podsvětí pohybovaly v hluku. "Když tady tak stojíme?"
Bylo to jako stát ve tmě před rozsvíceným pokojem, pomyslel si Kit. A i když se to Ty zřejmě nesnažil takhle podat, Kit měl pocit, že se cítil stejně.
"Jestli můžou, tak to nedají najevo," řekl.


TDA postavy 5/10 - Tiberius Blackthorn

16. listopadu 2017 v 0:00 | Nikki Mae |  Tiberius Blackthorn
"Prostě slova, které mám rád. Pokud si je říkám pro sebe, tak mi to - uklidňuje mysl. Otravuje tě to? Nejde o ten význam, jen o to, jak to zní. Sklo, dvojče, jablko, šepot, hvězdy, krystal, stín, rytmus."

- Tiberius BlackthornTDA - Queen of Air and Darkness - teaser 4 a 5

15. listopadu 2017 v 12:00 | Nikki Mae |  Královna vzduchu a temnoty
Teaser 4

Kit se díval okolo a dumal nad tím, jestli to zvětšující se číslo lidí otravovalo Tye. Nenáviděl davy. Magnus a Alec stáli s jejich dětmi blízko konzulky; byli s nádhernou dívkou s černými vlasy, která měla obočí jako Alec a klukem - no, pravděpodobně mu bylo nad dvacet, s neučesanými hnědými vlasy. Ten kluk se na Kita podíval tak, jako by říkal vypadáš povědomě. Hodně lidí udělalo to samé. Kit hádal, že to bylo protože vypadal jako Jace, jestli Jace někdy trpěl náhlou a neočekávanou výškou, svaly a celkovou redukcí přitažlivosti.

Teaser 5

Isabela zavrtěla hlavou, pak se sklonila dolů a odepnula si řetízek s jednoho úzkého kotníku. Podržela ho před Emmou. "Tohle je posvěcené železo. Jedovaté pro víly. Nos to, a můžeš někoho vážně silně kopnout."
"Díky." Emma si vzala řetízek a obtočila si ho dvakrát kolem zápěstí a silně ho utáhla.
"Mám něco ze železa?" Simon se díval divoce kolem sebe, pak sáhnul do kapsy a vytáhl malou kovovou figurku lukostřelce. "Tohle je moje D&D postava, Lord Montgomery-"
"Ach, proboha," řekla Isabela.


TDA postavy 4/10 - Christopher Herondale

15. listopadu 2017 v 0:00 | Nikki Mae |  Christopher "Kit" Herondale
Nechal to tričko spadnout a vzal si dózu se sušenkami z lednice. Možná by mohl lovce stínů frustrovat tím, že nebude pracovat, ale jenom sedět a jíst sacharidy. Vzdoruji vám, lovci stínů, pomyslel si, zatímco si hrál s víkem dózy a vhodil si sušenku do pusy. Posmívám se vám svou touhou po cukru.

- Christopher Herondale