Svět stínů

Bisexuálové ve světě stínů

3. března 2017 v 16:00 | Nikki Mae
Všimli jste si, kolik bisexuálů jsme už vlastně ve světě stínů potkali?


Dívky ze světa stínů

28. ledna 2017 v 16:00 | Nikki Mae
Kterou lady máte nejradši?:)

Peklo

29. září 2014 v 9:43 | Tahmed
Peklo je domovem dimenze démonů. Každá oblast je ovládána princem pekla, který byl vykázán z nebe. Existuje několik démonských oblastí, příkladem může být například Edom, kde žije Asmodeus a Lilith.

Duchové

20. září 2014 v 15:28 | Tahmed
Duchové jsou duše zemřelých, které se mohou objevit, nebo projevit ve viditelné formě na nějakém místě.

Popis
Zrak poskytuje schopnost vidět, slyšet a mluvit s duchy, a proto většina lovců stínů, jako například Will Herondale, jsou schopni s nimi komunikovat. Jiní mohou cítit jen jejich přítomnost prostřednictvím nepřirozeného pocitu chladu, který duch vyzařuje. Duchové, jako upíři, vstanou z hrobů, čerpají energii ze svého okolí, aby si zachovaly ectoplasmickou formu, když se objeví ve světě, a tak nasává teplo ze svého okolí.
Oči všech duchů jsou duté a prázdné. Nicméně, podle víry lovců stínů, jsou ve velmi vzácných případech někteří silní duchové tak silní, že mají záři ve svých očích. Z nějakého důvodu, to také chvíli trvá, než se duchové naučí pohybovat mimo místo, kde se objevili poprvé, ​​obvykle se nachází na místě, kde zemřeli.
Mnozí, i když možná ne všichni, duchové jsou vázáni na lidský svět něčím, co se jim v životě stalo, a je to dle nich nedokončené. Mohou tak být celé roky a duchové se nemohou plně přenést dál, dokud nenajdou překážku, což je často ztracený sentimentální kus jejich minulosti, nebo činnnost, která jim nedá klidu. Někteří z těchto neklidných duchů, jsou odsouzeni navždy hledat svou spásu, nevědíc co potřebují, nebo nejsou schopni přijmout, že jejich šance k tomu aby prošli, už je dávno pryč.

Známí duchové
Stará Molly
Jessamine Lovelace
Will Herondale

Zatracení

19. září 2014 v 22:54 | Tahmed
Zatracení jsou bytosti, které byly kdysi civily, kteří se zbláznili poté co na ně byly naneseny runy, které nejsou schopni zvládnout. Nemohou být opět lidmi a nemají žádné vzpomínky na svůj předchozí život.

Tvorba
Na lidi, kteří nemají krev lovců stínů, se nanese klidně i jen jedna jediná runa, která způsobí palčivou bolest, v místě, kde byla nanesena na kůži, což způsobí takovou trýznivou bolest, která způsobí duševně nemocný vztek. Pohár smrti, nebo zděděná krev lovců stínů, tělo připraví na drtivou sílu andělských run, ale nepřipravený smrtelník se změní na Zatracence a nakonec zemře.

Popis
Zatracení jsou ovlivnitelní a mohou mít i jistou loajalitu vůči tomu, kdo je označil, takže jsou z nich bezduší služebníci. I když jsou velmi zřídka používáni na otrocké práce, jejich nekonečný vztek a bolest, způsobují, že jsou požitelní pouze pro páchání násilí. Mohou rozumět jednoduchým instrukcím, jsou neschopni řeči a sebeobrany. Jsou to slabí a neinteligentní tvorové, což je snadno neutralizuje.
Nejedí a nespí, a ignorují svá zranění a rány. V důsledku toho, většinou umírají na vyhladovění, vyčerpání, nebo infekci.

Historie
Již v polovině 12. stol., Mlčenliví bratři zřejmě začali hledat lék pro zatracené. Termín zatracení byl použit v první písemné verzi Paktu zákona prvním konzulem, Edwardem Goodem, kde oni byli všichni,. kdo toto nařízení na jejich vytváření poruší odsouzeni za nezákonné a rouhání.
Valentine Morgenstern kdysi používal bezduché zatracence jako bojovníky ve své armádě, nechal je chránit své útočiště. Měl v úmyslu použít pohár smrti, aby se přidali do armády lovců stínů, ale Luke a vlčí smečka zabili většinu z nich.
Valentine později poslal skupinu zatracených zaútočit na lovce stínů v institutu v New Yorku, než oni mohoumohli projít portálem do Idris. Madeleine Bellefleur byla zabita těmito zatracenými.

Most Blackfriars

8. srpna 2014 v 7:59 | Tahmed
Most Blackfriars je silniční a pěší most přes řeku Temži v Londýně mezi Waterloo Bridge a Blackfriars železničním mostem.

Historie
Jem a Tessa, 1878-2008
Most Blackfriars je oblíbeným místem Jema Carstairse v Londýně, miluje samotu, která je rušena se odporným železničním mostem vedle tohoto. V roce 1878, sem přivedl Tessu Gray v naději, že toto místo uklidňuní její frustraci. Téže noci, byli napadeni automaty, v podobě páru, které poslal Axel Mortmain. Přes narušení, se večer dostal páru do paměti a často vzpomínali na to, že to byl moment, kdy si Jem uvědomil, že miluje Tessu.

Michael

15. července 2014 v 7:43 | Tahmed
Michael, více známý jako Archanděl Michael, je velitel nebeské armády.
Byl to Michael, který lovil a zničil Sammaela, jednoho z nejmocnějších vyšších démonů.
Jeho meč, Glorious, je stejný jako ten, který měl Joshua, když bojoval v Jerichu, je naplněn nebeským ohněm. Nepřítel s ním bude hořet, takže v něm shoří veškeré zlo; Nicméně, v případě, že je nepřítel více zlý než dobrý, zemře.
Anděl Raziel půjčil meč Simonovi, který jej předal Clary, která se následně zasloužila o to, že byl Jace oddělen od Jonathanova/Sebastianova vlivu.

Zajímavosti
Michael je také, podle knihy Zjevení, anděl, který vyhodil Lucifera a mnoho dalších "vyšších" démonů z nebe do pekla.

Démoni

14. července 2014 v 7:39 | Tahmed
Démoni jsou zlovolné, interdimenzionální bytosti, které cestují mezi světy, ničí vše, co jim stojí v cestě. Když zemřou vrátí se do své domovské dimenze, prázdnoty. Nábožensky jsou definováni jako obyvatelé a služebníci Satana v Pekle.
Démoni přicházejí ve velké škále druhů a forem, jejich počet je, jak se říká, nekonečný.

Popis
Termín démoni je všeobecně přijímané slovo, které se používá k označení tvorů, se kterými lovci stínů bojují, kvůli měnícím se podmínkám a konceptům mezi různými systémy náboženství a světových kultur mezi civily, lovci stínů, podsvěťany, a dokonce i anděly. Byl to také termín Jonathana Lovce stínů, který používal na základě své vlastní náboženské historie.

Civilové

9. července 2014 v 9:45 | Tahmed
Civilové, jsou obyčejní lidé, kteří zapoměli na existenci Lovců stínů, Podsvěťanů, démonů, a zbytku stínového světa.
Civilové se mohou nakazit tím, co je známo jako démonské onemocnění: lykantropie a upírství; takže se mohou změnit na vlkodlaky a upíry, když jsou pokousáni, a krmili se krví atd. Mohou se také stát Zatracenými, když jsou na ně naneseny runy na jejich kůži. Lidské děti se také mohou změnit na lovce stínů pomocí Poháru smrti.
Pokud jsou Nephilim, démoni a čarodějové v okouzlení, nemohou je Civilové vidět.
Když mají lovci stínů děti s civily, narodí se jim děti s krví lovců stínů, protože je jejich andělská krev dominantní. Někdy se, démoni mohou přestrojit za člověka a svést ženu civilku, která následně porodí dítě, jež se stane čarodějem.

Podsvěťané

5. července 2014 v 7:39 | Tahmed

Svět stínů

21. května 2014 v 15:48 | Tahmed
 
 

Reklama

Rubriky